IKEAST.EE kasutustingimused


Ikeast.ee-l on õigus loobuda tellimusest, mille täitmine ei ole võimalik või mõjutab märkimisväärselt teiste tellimuste õigeaegset  täitmist.

keast.ee tellitud kaubale lisandub transporditasu 8%-17% tellimuse maksumusest.

Kauba tellimisel väljapoole Harjumaad  lisandub täiendav transpordikulu, mis sõltub kauba mõõtudest, raskusest ning pakendite arvust.

Kõik mööblitooted on pakendatud ning vajavad kokkupanemist. Juhendid leiate toote pakendist või Ikea.fi lehelt toote kirjelduste juurest.

Olukorras, kus mõni toode pole ajutiselt saadaval, teavitame sellest klienti ning vastavalt kliendi soovile, kas vähendame selle võrra arvet või lepime kokku uue tarneaja.

Saabunud kauba hoiustamistasu 3% päevas algab alates kolmandast päevast peale kauba saabumist ja komplekteerimist, juhul kui tellija ei ole tasunud kauba eest eelnevalt täies ulatuses.

Ikeast.ee tegeleb Ikea mööbli transpordiga ja ei saa garanteerida kõikide toodete saadavust Ikea laost. Juhul kui toode puudub Ikea laost või on eemaldatud Ikea sortimendist ei oma Ikast.ee kohustust tarnida kliendile antud toodet.

Vastavalt VÕS § 56 lõikes 1 sätestatud tingimusele võib tarbija sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda põhjust avaldamata 14 päeva jooksul.

Vastavalt seadusele on tarbijal õigus lepingust taganeda 14 päeva jooksul alates tellitud kauba kättesaamisest ning kaup kasutamata kujul, rikkumata pakendis tagastada. Tarbija kaotab taganemisõiguse juhul, kui toodet on kasutatud või pakend lõhutud või seda on muul moel käsitsetud. Tagastamisele kuuluva asja halvenemise korral vastutab tarbija asja kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest üksnes juhul, kui ta on asja kasutanud muul viisil, kui on vaja asja olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Et veenduda asja olemuses, omadustes ja toimimises, peab tarbija käsitsema ja kasutama asja üksnes nii, nagu tal lubataks tavapäraselt seda teha poes. Taganemisõiguse kasutamiseks ja tagastamise korral hüvitise maksmise vältimiseks peab tootepakendi avama ettevaatlikult seda kahjustamata. 

Tarbija saab lepingu eseme lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses VÕS § 101 sätestatud õiguskaitsevahenditele.